Oświetlenie do salonu – jakie wybrać?

0
1912

Jesteś na etapie urządzania swojego wnętrza? Zastanawiasz się nad oświetleniem do kuchni, przedpokoju, sypialni, no i oczywiście do salonu, który jest częścią reprezentacyjną Twojego wnętrza. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie lampy do pokoju dziennego. 

Ważny jest plan

Po pierwsze, pamiętaj o tym, by zacząć od projektu, albo chociaż wstępnego pomysłu w głowie. Wymyśl sobie całe wnętrze, od kolorów mebli, po kształt poduszek i najmniejszych detali. Nie kupuj wyposażenia, jeśli nie masz jeszcze pomysłu na wnętrze. To szczególnie ważne w takim pomieszczeniu, jak salon, które ma wiele funkcji i jest sporą przestrzeń. Aranżacje i oświetlenie salonu powinny być spójne. Jeśli masz już w głowie plan i wiesz, jak powinien wyglądać pokój dzienny. Możesz przejść do wyboru odpowiednich lamp. 

Jakie lampy do salonu?

Przede wszystkim oświetlenie centalne, czyli lampy wiszące, sufitowe lub żyrandole, które oświetlą równomiernie cały pokój. Poza tym koniecznie oświetlenie zadaniowe i dekoracyjne. Bez niego Twój salon będzie wyglądał nudno, płasko i nieciekawie. To właśnie dodatkowe oświetlenie, takie jak lampy podłogowe, lampy stołowe czy kinkiety sprawią, że Twój salon będzie wyjątkowy. Szczególnie mocno zachęcamy do oświetlenia salonu kinkietami. Na rynku dostępnych jest mnóstwo efektownych modeli, które urozmaicą aranżację i nadadzą jej ciekawego klimatu. Nie chodzi tu tylko o klasyczne modele z abażurami czy też szklanymi kloszami. Najbardziej popularne kinkiety to te nowoczesne, w ciekawych, designerskich formach. Na przykład na długich wysięgnikach, albo wykonane z gipsu i doświetlone panelami led. Warto pamiętać o tym, że kinkiety mają za zadanie nie tylko doświetlać daną przestrzeń, ale także ją udekorować. Swobodnie można zamontować je za kanapą, zamiast obrazu lub innych dekoracji. Jeśli wybierzesz model w ciekawym, wyrazistym kolorze to z pewnością zobaczysz, jak pięknie, w krótkim czasie zmieni się Twoje wnętrze.