Odpluskwianie mieszkań

0
1374

Odpluskwianie mieszkań w Warszawie i okolicach jest coraz popularniejsze. Paradoksalnie nie dotyczy lokali zaniedbanych czy brudnych. Ponieważ pluskwy mogą bezpiecznie żyć i rozmnażać się nawet w sterylnych pomieszczeniach. Dowiedz się więcej na temat odpluskwiania mieszkań.

W tym artykule:

  • Co to jest pluskwa?
  • Jak pluskwy dostają się do mieszkania?
  • Odpluskwianie – metody
  • Cena odpluskwiania Warszawa

Jeszcze do niedawna wydawało się, że problem pluskiew zupełnie przestał istnieć. Wraz z rozwojem nowoczesnych środków owadobójczych oraz podniesieniem standardu życia i higieny, insekty te stały się wyjątkowo rzadkie. Ale od kilkunastu lat obserwujemy coraz więcej przypadków inwazji pluskiew szczególnie w blokach i obiektach noclegowy. Te niewielkie pasożyty znajdowane są nawet w środkach komunikacji miejskiej i szpitalach. Dowiedz się więcej na temat profesjonalnego odpluskwiania.

Co to jest pluskwa?

Pluskwa jest owadem, dorastającym do ok. 7 mm. Jego ciało jest spłaszczone, co ułatwia insektom ukrywanie się w wyjątkowo ciasnych zakamarkach i wszelkiego rodzaju szczelinach. Pluskwy wiodą bardzo skryty tryb życia. Z kryjówek wychodzą tylko na żer i to praktycznie wyłącznie w nocy. Odżywiają się krwią ssaków, a jako idealnego żywiciela upodobały sobie człowieka.

Pluskwy mieszkają więc razem z ludźmi. Najczęściej gnieżdżą się w bezpośredniej bliskości pożywienia, czyli w stelażu łóżka i wezgłowiu. Tam też należy szukać pluskiew. Niepokojącymi objawami powinny być charakterystyczne ślady po ugryzieniach pluskwy, które mają postać od 2 do 4 niewielkich nakłuć na powierzchni skóry. Możesz jednak zupełnie je przeoczyć, bowiem około jedna trzecia populacji ludzi nie wykazuje absolutnie żadnej reakcji skórnej na ugryzienia pluskiew.

Jak pluskwy dostają się do mieszkania?

Pluskwy muszą zostać do mieszkania zawleczone. Mogą też przejść same np. od sąsiada, co często obserwujemy, podczas odpluskwiania bloków. W domach wolnostojących i do pojedynczych lokali pluskwy dostają się w podręcznym bagażu osób, które nocowały w zapluskwionych pomieszczeniach (hotele, pensjonaty, nawet domy opieki społecznej) lub podróżowały w środkach lokomocji, opanowanych przez te insekty (zapluskwione autokary, pociągi, nawet autobusy komunikacji miejskiej).

Odpluskwianie – metody

Zwalczanie pluskiew można przeprowadzić różnymi sposobami. Na pewno nie warto stosować amatorskich porad z Internetu. Żadne z nich po prostu nie działają, a niektóre są dodatkowo niebezpieczne. Jeżeli chcesz skutecznie i szybko pozbyć się problemu, zleć odpluskwianie Warszawa specjalistycznej firmie DDD.

Profesjonalne odpluskwianie można wykonać za pomocą:

– zamgławiania ULV – to najskuteczniejsza metoda zwalczania pluskiew, podczas której całe pomieszczenie i powierzchnie wszystkich mebli wewnątrz zostają pokryte specjalnym środkiem biobójczym o działaniu kontaktowo-żołądkowym,

– opryskiwanie na pluskwy sprawdza się zwłaszcza w starym budownictwie, ponieważ pozwala skutecznie nanieść owadobójczy środek również na powierzchnie chłonne i porowate (tapety, parkiety, stare tynki).

Cena odpluskwiania Warszawa

Najtańsze odpluskwianie Warszawa kosztuje 200 zł. Za taką cenę zabieg zostanie przeprowadzony w pomieszczeniu, w którym nocują domownicy. Możesz oczywiście rozszerzyć działania o np. kuchnię czy łazienkę, ale wtedy konieczne staje się przygotowanie pomieszczeń do odpluskwiania. Ostateczna cena zwalczania pluskiew uzależniona jest głównie od liczby łóżek, na których śpią domownicy. Szczegóły poznasz już podczas telefonicznej rozmowy z pracownikiem firmy DDD.