Na czym polega skuteczność odkomarzania?

0
677

Komary to insekty, które potrafią sprawić wiele problemów. Ich liczebność ściśle zależy od ukształtowania terenu oraz pogody. Można je jednak skutecznie zwalczać. Dowiedz się więcej na temat profesjonalnego odkomarzania.

W tym artykule:

  • Profesjonalne odkomarzanie, a amatorskie sposoby
  • Specjalistyczne zwalczanie komarów – jakie metody?
  • Dlaczego odkomarzanie daje długotrwały efekt?
  • Ile kosztuje odkomarzanie w Warszawie?

Oprócz irytującego bzyczenia i swędzących śladów po ukąszeniu, komary stwarzają również inne ryzyko dla niektórych osób. Część z nas jest uczulona na alergeny zawarte w ślinie tych owadów. Co prawda nie odnotowano dotąd wstrząsu anafilaktycznego po ukąszeniu komara, ale bąble, opuchlizna i inne reakcje alergiczne są powszechnie spotykane u osób uczulonych. Między innymi właśnie dlatego komary należy skutecznie i szybko zwalczać. Najlepszym rozwiązaniem są profesjonalne zabiegi odkomarzania. Sprawdź, czym różnią się od domowych sposobów na komary?

Profesjonalne odkomarzania, a amatorskie sposoby

Podstawową różnicą pomiędzy odkomarzaniem wykonanym przez firmę DDD, a zastosowaniem metod domowych, jest cel tych zabiegów. Zwalczanie komarów za pomocą specjalistycznych środków zawsze prowadzi albo do eksterminacji dorosłych osobników, albo do uniemożliwienia im opuszczenia źródeł stojącej wody, w których rozwijały się larwy. Tymczasem wszystkie amatorskie sposoby na komary sprowadzają się praktycznie wyłącznie do odstraszania tych owadów lub stosowania fizycznych barier (np. moskitier).

Ważną kwestią jest także długotrwałość osiągniętego efektu, czyli okres aktywnej ochrony przed insektami po zabiegu. W podejściu amatorskim zależy on od bardzo wielu czynników, na które i tak z reguły nie mamy wpływu. Natomiast profesjonalne środki owadobójcze to substancje, których skuteczność i czas aktywności potwierdzono w naukowych badaniach. Dlatego jeżeli naprawdę chcesz pozbyć się komarów, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest wykonanie profesjonalnego odkomarzania.

Specjalistyczne zwalczanie komarów – jakie metody?

Wybór metody odkomarzania zależy od czynników takich, jak specyfika terenu oraz jego wielkość, liczebność insektów, pora roku itp. Owady można zwalczać na dwa sposoby: likwidując osobniki dorosłe lub uniemożliwiając przepoczwarzonym larwom ucieczkę ze zbiorników wodnych.

Zwalczanie komarów realizuje się poprzez aplikację środków owadobójczych w postaci oprysku lub zamgławiania. Dzięki temu substancja biobójcza zamykana jest w mikrokapsułkach, które pozostają aktywne nawet przez kilka tygodni od zabiegu. Dodatek substancji zwanych adiuwantami zauważalnie polepsza przyczepność mikrokapsułek do powierzchni. To właśnie dlatego pozostają one niewrażliwe na opady deszczu. Spłukać je mogą dopiero długotrwałe lub intensywne nawałnice.

Dlaczego odkomarzanie daje długotrwały efekt?

Innym sposobem zwalczania komarów jest aplikacja środków o działaniu wybiórczym na larwy komarów bezpośrednio do zbiorników stojącej wody. To właśnie do nich samice składają zapłodnione jaja. Stosowane są także dodatki, tworzące na powierzchni wody silikonowy film, który stanowi mechaniczną barierę. Przepoczwarzone osobniki nie potrafią jej pokonać, więc giną w zbiorniku.

Warto podkreślić, że wszystkie preparaty, zabezpieczające zbiorniki wodne, są bezpieczne dla innych owadów, a czas ich działania liczony jest w tygodniach. Mikrokapsułki ze środkiem o działaniu kontaktowo-żołądkowym, który usuwa dorosłe osobniki, zapewniają skuteczną ochronę przez nawet przez kilkadziesiąt dni. Wszystko to sprawia, że profesjonalne odkomarzanie zapewnia zarówno błyskawiczny efekt, jak i długotrwałą ochronę przed komarami.